Aktualności

2015

 

Akademickie Centrum Badań i Rozwoju BioR&D nawiązało współpracę z firmą DAGON, polskim producentem urządzeń automatyki przemysłowej i sterowników oświetlenia LED. Firma DAGON udostępniła swoje sterowniki do wykorzystania na zajęciach dydaktycznych z przedmiotu komputerowe wspomaganie prac inżynierskich i realizacji prac dyplomowych pod kierunkiem dr. inż. Daniela Borowiaka. Sterowniki LED RGB i wzmacniacze firmy DAGON wykorzystaliśmy między innymi przy realizacji układów sterowania oświetleniem fotobioreaktorów do hodowli mikroalg Haematococcus pluvialis dla firmy AlgaeLabs.

 

sterowanie oświetleniem LED, oświetlenie fotobioreaktora, LabVIEW DMX512, sterowanie LED, komputerowe sterowanie DMX-512, LED RGB DMX512więcej...

 


 

Dr inż. Daniel Borowiak w ramach współpracy z firmą AlgaeLabs Sp. z o.o. został współwykonawcą projektu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w III konkursie Programu Badań Stosowanych (ścieżka B) pod tytułem: „Pozyskiwanie metabolitów wtórnych z mikroalg i cyjanobakterii w oparciu o zautomatyzowany system fotobioreaktorów”. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 marca 2015 r. do 28 lutego 2017 r. przez konsorcjum, w  którego skład wchodzi firma AlgaeLabs (lider projektu) i Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Dr inż. Daniel Borowiak sprawuje w projekcie funkcję kierownika zadania polegającego na optymalizacji warunków prowadzenia hodowli mikroalg Haematococcus pluvialis.

AlgaeLabs, mikroalgi, astaksantyna, microalgae, astaxanthin, fotobioreaktor, sterowanie fotobioreaktorem, hodowla alg, hodowla mikroalg, Haematococcus pluvialis

 


 

Wsparcie dotacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w latach 2014 - 2020

 

W ramach konkursów planowanych do uruchomienia we wrześniu 2015 roku przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą zapraszamy firmy do współpracy z Akademickim Centrum Badań i Rozwoju BioR&D w ramach poniższych działań:

 

Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa:

1.2A Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R
1.2B Tworzenie i rozwój infrastruktury B + R przedsiębiorstw


Działanie 1.5 Rozwój produktów i usług MŚP

1.5A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP

 

Więcej informacji o uruchamianych konkursach można znaleźć na stronie internetowej Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

 

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, współpraca z firmami, współpraca z biznesem

 


 

Z przyjemnością informujemy, że projekt pod tytułem "Autonomiczne stanowisko przygotowania materiału inokulacyjnego do produkcji biomasy mikroalg", złożony przez partnerstwo naukowo-biznesowe utworzone pomiędzy firmą AlgaeLabs i członkiem ACBiR BioR&D, dr. inż. Danielem Borowiakiem, został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do finansowania w ramach IV edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart" (edycja 2015/2016).

 

współpraca z biznesem, współpraca z przemysłem, centrum badań, badania i rozwój, AlgaeLabs, mikroalgi, astaksantyna, microalgae, astaxanthin

 


 

W dniach 15-16 października 2015 roku, w ramach współpracy z firmą AlgaeLabs, wzięliśmy udział w III edycji Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2015 w Kielcach. Targi INNO-TECH EXPO są największym w Polsce wydarzeniem łączącym świat biznesu z innowacyjnymi firmami, przedstawicielami parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i instytucji naukowych. W targach wzięło udział 86 wystawców, a oficjalnego otwarcia dokonał Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

INNO-TECH EXPO, targi, AlgaeLabs, Daniel Borowiak, centrum badań, algi, mikroalgi, bioreaktor, fotobioreaktor

AlgaeLabs, INNO-TECH EXPO, targi, Daniel Borowiak, mikroalgi, algi, astaksantyna, bioreaktor, fotobioreaktor

więcej...

 


 

Dr Anna Marciszewska i mgr inż. Marcin Moś zaangażowali się w nawiązanie współpracy z firmami Ceneo.pl, Grupą UNITY oraz Interaktywnie.com. Efektem podjętych działań są studia podyplomowe "Zarządzanie projektami e-commerce", które są nowym, innowacyjnym i jedynym w skali kraju kierunkiem studiów kładącym główny nacisk na zarządzanie projektami w branży e-commerce.
 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów.

Ceneo, współpraca z firmami, projekt interdyscyplinarny, współpraca z biznesem, pozyskiwanie funduszy współpraca z biznesem, współpraca z firmami, zarządzanie projektami, e-commerce, pozyskiwanie funduszy współpraca z firmami, współpraca z biznesem, zarządzanie projektami, e-commerce, pozyskiwanie funduszy

 


 

Akademickie Centrum Badań i Rozwoju BioR&D nawiązało współpracę z firmą SFAR - polskim producentem urządzeń elektronicznych i systemów automatyki.

 

LabVIEW Modbus, pomiary LabVIEW, sterowanie LabVIEW, komputerowe pomiary i sterowanie

więcej...

 


 

Ruszył nabór do IV edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart" (edycja 2015/2016). Program stanowi wsparcie finansowe dla partnerstw utworzonych przez naukowców i firmy działające we Wrocławiu. Jego celem jest doprowadzenie do powstania nowych produktów, usług oraz innych rozwiązań mających pozytywny wpływ na lokalny rynek pracy.


Szukamy partnera gospodarczego zainteresowanego wspólnym udziałem w programie.

 

współpraca z uczelniami, akademickie centrum, centrum badań, badania i rozwój

 


 

Wszystkich naukowców zainteresowanych komercjalizacją wyników badań naukowych zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego podręcznika, który powstał na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Książka zawiera informacje na temat sposobów ochrony, wyceny i komercjalizacji wyników badań naukowych wraz z przykładami z terenu Dolnego Śląska.

 

Komercjalizacja wiedzy - podręcznik dla naukowców

Relpol, LabVIEW, Daniel Borowiak, komputerowe pomiary, komputerowe sterowanie

 


 

Akademickie Centrum Badań i Rozwoju BioR&D nawiązało współpracę z firmą Relpol - znanym europejskim producentem przekaźników. W czerwcowym wydaniu miesięcznika branżowego poświęconego automatyce i robotyce przemysłowej, automatyce budynkowej oraz energetyce Automatyka, Podzespoły, Aplikacje (APA 6/2015) ukazał się artykuł prezentujący obopólne korzyści wynikające ze współpracy firmy komercyjnej z uczelnią wyższą. Zachęcamy do lektury.

Relpol, LabVIEW, Daniel Borowiak, komputerowe pomiary, komputerowe sterowanie, sterowanie przekaźnikami, przekaźnikwięcej...

 


 

W dniu 25 lutego 2015 roku wzięliśmy udział w konferencji technicznej "Automatyzacja w zakładach produkcyjnych" zorganizowanej przez firmę Axon Media, w trakcie której prezentowane były rozwiązania techniczne liderów rynku automatyki, m.in. firm Balluff, Omron, Astor, Turck.

centrum badań wrocław, LabVIEW, komputerowe pomiary, komputerowe sterowanie, Daniel Borowiak 


 

W marcu i kwietniu 2015 r. będzie prowadzony nabór wniosków w programie wsparcia Duży Bon. W ramach programu małe i mikro przedsiębiorstwa oraz przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, mogą zakupić usługę od jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw, które prowadzą w sposób ciągły badania naukowe lub prace rozwojowe.

 

współpraca z biznesem, współpraca z firmami, fundusze unijne wrocław, projekty unijne, centrum badań wrocław