Aktualności

2017

 

W dniu 14 grudnia 2017 roku wzięliśmy udział w konferencji i targach Made In Wroclaw. W trakcie imprezy ponad pięćdziesiąt wrocławskich firm zaprezentowało swoje produkty, wynalazki i technologie, które z sukcesem zadebiutowały na rynku nie tylko polskim, ale i światowym.

 


 

W dniu 18 października 2017 roku wzięliśmy udział w warsztatach pod tytułem "Strategie optymalizacji procesów hodowlanych w bioreaktorach", zorganizowanych przez firmę Labo Baza i Centrum Biotechnologii Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uczestnicy spotkania oprócz ciekawych prezentacji mogli poznać w praktyce możliwości bioreaktorów i oprogramowania firmy Applikon Biotechnology.

 

                   

 


 

Z początkiem października 2017 roku ruszyła VI edycja Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart". Z przyjemnością informujemy, że projekt pod tytułem "Innowacyjny system pobierania próbek powietrza i gazów do analizy zanieczyszczeń środowiskowych ze zdalnym dostępem", złożony przez partnerstwo naukowo-biznesowe utworzone pomiędzy wrocławską firmą EKOLOGIS Laboratorium Badań Środowiskowych s.c. i członkiem ACBiR BioR&D, dr. inż. Danielem Borowiakiem, został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do realizacji.

 

Program Mozart, współpraca z przemysłem, innowacje       Program Mozart, współpraca z przemysłem, innowacje, Ekologis

 


 

27 kwietnia 2017 r. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła kolejne konkursy horyzontalne o dofinansowanie na 2017 rok w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020:


1.2.1 A - Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R

1.2.1 B - Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw


Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową dostępną na stronie:

http://dip.dolnyslask.pl

 

Raport o sytuacji mikro i małych firm w 2016 r.


 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji prezentującej najnowszą, siódmą edycję „Raportu o sytuacji mikro i małych firm w 2016 roku". Raport przygotowany przez Bank Pekao SA prezentuje opinie polskich przedsiębiorców na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej, podsumowuje tempo wzrostu gospodarczego i jego składowe. Tegoroczny temat specjalny to „Inwestycje w Mikro i Małych Firmach”. W konferencji wezmą udział  przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele organizacji biznesowych oraz przedsiębiorcy. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Raportu o sytuacji mikro i małych firm w 2016 r.

   
Wrocław - 6 kwietnia 2017 roku, ul. Wystawowa 1, Hala Stulecia,
Wrocławskie Centrum Kongresowe, Sala  „B”, początek godz. 11:00

 


 

Ruszył nabór do VI edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart" (edycja 2017/2018). Program stanowi wsparcie finansowe dla partnerstw utworzonych przez naukowców i firmy działające we Wrocławiu. Jego celem jest doprowadzenie do powstania nowych produktów, usług oraz innych rozwiązań mających pozytywny wpływ na lokalny rynek pracy.


Szukamy firmy z Wrocławia zainteresowanej wspólnym udziałem w programie "Mozart".

 

Program Mozart, współpraca z przemysłem, innowacje

 


 

Akademickie Centrum Badań i Rozwoju BioR&D dołączyło do grona partnerów "Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich" (SIR). Udział w Sieci jest okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie innowacji w rolnictwie, leśnictwie, gospodarce żywnościowej i na obszarach wiejskich.

 

Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie, SIR, współpraca z biznesem, innowacje